Okręgi wyłonią zdobywców pucharów

PP WZPNWe wszystkich czterech okręgach Wielkopolskiego ZPN w środę wyłonieni zostaną zwycięzcy okręgówych pucharów. Decydujące spotkania będą miały wyjątkową otoczkę, a w Pile po raz pierwszy wręczone zostanie trofeum przechodnie.

W rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu województwa pozostało już jedynie dziesięć zespołów. 10 maja odbędą się finały w okręgach kaliskim, konińskim, leszczyńskim i pilskim. Jednolity termin spotkań sprawia, że nie wszędzie trofeum będą mogły wręczyć władze wielkopolskiej piłki. Prezes Paweł Wojtala swoją obecnością uświetni mecz finałowy w okręgu konińskim pomiędzy Sokołem Kleczew a Górnikiem Konin, na pozozstałych spotkaniach obecni będą członkowie Zarządu.

Rangę Pucharu Polski w Wielkopolsce podnoszą w tym roku działania okręgowych związków dodające finałom dodatkowego prestiżu. Dwa spotkania odbędą się na terenach neutralnych w stolicach okręgów. W Pile zmierzą się ze sobą Nielba Wągrowiec z Płomieniem Połajewo, a w Lesznie Obra Kościan z Rawią Rawicz. To ostatnie spotkanie będzie jednym z dwóch, które kibice mogą obejrzeć na żywo w internecie w Telewizji Młodzieżowej Leszno. Z kolei transmisja spotkania Sokoła Kleczew z Górnikiem Konin będzie możliwa dzięki współpracy konińskiego OZPN z Medyk TV.

W Pile z kolei zwycięzca finału otrzyma jako pierwszy trofeum przechodnie, które co roku będzie trafiało do nowego triumfatora rozgrywek. Zwycięzcy na własność otrzymywać będą jedynie replikę trofeum. Podobny plan ma związek koniński, chce go wprowadzić od sezonu 2017/18.

Zwycięzcy czterech jutrzejszych finałów zmierzą się ze sobą w I rundzie pucharu na szczeblu wojewódzkim. W wyniku losowania przeprowadzonego 19 kwietnia przez Wydział Gier i Ewidencji, zwycięzca rozgrywek w okręgu kaliskim zmierzy się ze zwycięzcą z leszczyńskiego, a zwycięzca z pilskiego ze zwycięzcą z konińskiego. Wolny los otrzymał na tym etapie triumfator rozgrywek strefy poznańskiej, którego poznamy dopiero 24 maja.

Harmonogram spotkań finałowych Pucharu Polski na szczeblu okręgów Wielkopolskiego ZPN

10 maja
17:00 Kleczew, Sokół Kleczew - Górnik Konin
17:00 Piła, Płomień Połajewo - Nielba Wągrowiec
17:30 Ostrów Wielkopolski, Ostrovia 1909 - Jarota Jarocin
17:30 Leszno, Obra Kościan - Rawia Rawicz

24 maja
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia Środa Wielkopolska

 

Drabinka Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Wielkopolskiego ZPN

I runda
OZPN Kalisz - OZPN Leszno
OZPN Piła - OZPN Konin
Strefa poznańska - wolny los

II runda
Strefa poznańska - OZPN Piła/Konin
OZPN Kalisz/Leszno - wolny los

Gospodarzami spotkań będą zespoły z niższej klasy rozgrywkowej, a w przypadku tej samej ligi zarządzone zostanie dodatkowe losowanie.