O niższych ligach na radiowej antenie

RadioPoznan

Tematyce rozgrywek regionalnych w Wielkopolsce poświęcona będzie poniedziałkowa audycja "Sportowa Arena" na antenie Radia Poznań. Gośćmi w studiu będą przedstawiciele klubów z czterech szczebli rozgrywek, od IV ligi do B-klasy.

Wielkopolska piłka to nie tylko spotkania Lecha Poznań gromadzące za każdym razem przy Bułgarskiej co najmniej kilkunastotysięczną publikę. Siłą regionu jest ponad 500 klubów zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej. Na trawiastych boiskach co weekend odbywa się w województwie ponad 200 spotkań licząc tylko i wyłącznie rozgrywki seniorskie. Wiele z nich ogląda ledwie garstka zainteresowanych - rodziny i znajomi występujących zawodników. Są jednak i tacy, którzy potrafią skupić wokół siebie liczne grono wiernych sympatyków.

Funkcjonowanie klubów niższych lig często sprowadza się do ogromnego poświęcenia kilku osób. Problemy z jakimi się zmagają są różne, nie tylko w zależności od klasy rozgrywkowej, ale też i lokalizacji. Zdarzają się sytuacje, że w tej samej lidze rywalizują zespoły utrzymywane ze składek zawodników i takie, w których za grę piłkarze otrzymują wynagrodzenie. Redaktor Grzegorz Hałasik dziś spróbuje ustalić dla kogo jest piłka nożna w niższych ligach, kto gra w takich drużynach oraz kto i za ile je utrzymuje.

Gośćmi w studiu będą przedstawiciele klubów z wszystkich czterech poziomów rozgrywek prowadzonych przez Wielkopolski ZPN - prezes czwartoligowego Huraganu Pobiedziska – Grzegorz Krawczyk, trener Wełny Skoki z klasy okręgowej – Tomasz Bekas, prezes Lidera Swarzędz z A-klasy – Robert Maćkowiak oraz współzałożyciel i zawodnik B-klasowego Odlewu Poznań – Andrzej Grupa.

Początek audycji o godzinie 22:05. Do czynnego udziału w audycji zapraszamy również wszystkich (kibiców, piłkarzy, działaczy) związanych z innymi wielkopolskimi klubami, bowiem w jej trakcie czynny będzie telefon do studia – 61-8-654-654. Radia Poznań można słuchać online na stronie radia (klik!) bądź na pięciu częstotliwościach zależnych od położenia w Wielkopolsce:
- 91,1 MHz dla zachodniej Wielkopolski;
- 91,9 MHz dla wschodniej Wielkopolsk;
- 100,9 MHz dla centralnej Wielkopolski;
- 102,4 MHz dla zachodniej Wielkopolski;
- 103,6 MHz dla południowej Wielkopolski.